Ręczniki z imieniem lub monogramem

Każdy z nas stara się, aby wszystkie pomieszczenia w jego domu cechowała specyficzna atmosfera i niepowtarzalność. W salonie czy sypialni można to osiągnąć dzięki dekoracyjnym dodatkom, zasłonom i firankom, w kuchni wiele zależy od rodzaju szafek i zazdrostek, natomiast w łazience wyjątkowym akcentem mogą być ręczniki z monogramami.

Są osoby którym zadecydowanie o tym, jak dokładnie ma wyglądać ich ulubiony ręcznik sprawia wielką przyjemność. Najczęściej bowiem zamawianie ręcznika z imieniem czy monogramem polega na tym, że najpierw decyduje się jaki będzie miał on kolor, wielkość, a nawet wykończenie i następnie ustala się co ma być napisane na ręczniku oraz oczywiście jak ma to wyglądać. Najczęściej zamawiane są pierwsze litery imion lub imion i nazwisk, a także całe imiona. Natomiast nie jest to wcale pomysł tylko i wyłącznie dla bardzo zamożnych osób, które wyszywają swoje monogramy na satynowej pościeli, jedwabnych piżamach i szlafrokach oraz na wszystkich ręcznikach. „Podpisanie” ręcznika może być bardzo praktyczne w sytuacji, kiedy mieszka się z kilkoma osobami, tak jak bywa to często w przypadku studentów. Aby mieć pewność, że nikt nie pomyli ręczników w łazience można zamówić sobie ręcznik z imieniem lub inicjałami. Jest to również przydatne na różnego rodzaju koloniach i obozach, a właściwie nawet w przedszkolu.

Na ręcznikach wyszywa się również różne napisy. Jeśli ktoś chce mieć od rana miły dzień może zamówić po prostu ręcznik z napisem „Dzień dobry”. Chociaż tak naprawdę ręczniki z napisami czy dedykacjami zamawia się zwykle po to, aby dać je komuś w prezencie. Wyszyty napis może być zabawny, wzruszający albo romantyczny. Ukochana osoba na pewno bardzo ucieszy się z prezentu w postaci ładnego ręcznika z wyszytym napisem „Kocham Cię” oraz serduszkiem. Jednak właściwie podobny podarunek, tylko oczywiście z odpowiednią dedykacją, można sprawić właściwie każdemu. Jego zdobycie wymaga nieco więcej wysiłku, bo nie wystarczy po prostu pójść do sklepu i coś kupić, ale na pewno zostanie to docenione.