Pościel z haftem imiennym z perkalu i satyny

Wielu producentów pościeli przyjmuje specjalne zamówienia indywidualne. Mogą dotyczyć one wymiarów, kształtu poszewek na dekoracyjne poduszki, materiału, koloru, ale także specjalnego haftu.

Spanie w luksusowych warunkach jest możliwe nie tylko w drogich hotelach. Można zafundować to sobie w domu. Dbamy o wystrój naszego mieszkania, dzięki któremu milej spędza nam się w nim czas w ciągu dnia. Warto pomyśleć również jak sprawić, żeby dobrze i miło nam się spało. Elegancka pościel może być zrobiona z satyny lub perkalu. Pierwszy z tych materiałów jest błyszczący i śliski, a jednocześnie miękki oraz miły w dotyku. Z kolei perkal to tkanina bawełniana, czyli naturalna i oddychająca. Bawełna perkalowa dobrze nadaje się do wyszywania haftem angielskim czy richelieu. Natomiast można też na niej oczywiście wyszywać wzory metodą tradycyjną. Czasami bywają to właśnie imiona, inicjały czy monogramy, które mogą pojawić się także na poszewkach z satyny. Tego typu pościel można zamówić do własnej sypialni, ale również podarować komuś w prezencie. To bardzo dobry pomysł, jeśli szukamy romantycznej i oryginalnej pościeli dla nowożeńców. Na pewno będzie im miło i zdziwią się też trochę, kiedy zobaczą swoje imiona na poszewkach.

Gdzie wyszywa się najczęściej imiona lub inicjały? Przede wszystkim na poszewkach na jaśki. W ten sposób żona i mąż nigdy nie pomylą swoich ulubionych poduszeczek. Często haft pojawia się na środku jaśka. Oczywiście pierwsze litery imion i nazwiska albo imię mogą zostać wyszyte także na poszewkach na poduszki czy na kołdrę. Wtedy zwykle znajdują się w rogach. Natomiast jeśli chodzi o pościel dziecięcą, to ze względu na jej niewielkie rozmiary haft imienny może pojawić się także na środku poszewki na kołderkę. Czasami ozdabia się równie w ten sposób poduszki, które układa się w ciągu dnia na kanapie czy fotelach w salonie. Oczywiście zawsze istotny jest rodzaj czcionki oraz kolor haftu.  Wszystko to wymaga odpowiedniego przemyślenia przed zamówieniem. Poza tym warto zastanowić się czy obok haftu imiennego mają pojawić się jeszcze jakieś wzory czy już raczej nie.