Koronkowa pościel do łóżeczka i wózka

Obecnie wybór ubranek, becików, czapeczek, zabawek, a także pościeli dla dzieci jest naprawdę ogromny. Jeśli chodzi o poszewki, prześcieradełka, beciki oraz wszelkie akcesoria do łóżeczka czy do wózka mogą mieć one przeróżne kolory i wzory. Zwykle wybiera się je przede wszystkim pod kątem płci dziecka.

Chociaż bardzo popularna jest niemowlęca pościel w misie, autka, serduszka czy chmurki, to można również zdecydować się na komplet, który będzie wyglądał prawie jak z innej epoki. Chodzi mianowicie o pościel koronkową, z haftami lub falbankami. Oczywiście ważne jest, żeby była zrobiona z bawełny, bo jest to najbardziej odpowiedni materiał dla dziecka – naturalny i przepuszczający powietrze. Poza tym dobrze się go pierze i prasuje. Natomiast nawet bawełniane poduszki i poszewki mogą być dekoracyjne. Przede wszystkim mogą mieć dookoła ładne falbanki albo koronkę. Dotyczy to poszewek na poduszeczki, kołderki, a także becików i wkładek do wózków. Poza tym poszewki mogą mieć koronkowe wstawki. Są wtedy nieco bardziej delikatne, ale jeśli ma to być pościel dla malutkiego dziecka nie ma raczej ryzyka, że ją od razu zniszczy, skoro póki co własciwie cały czas tylko poleguje.

Pościel do łóżeczka czy do wózka może być także ozdobione ładnymi haftami. Istotne jednak jest to, żeby znajdowały się one w takich miejscach by nie przeszkadzały w żaden sposób dziecku w wygodnym leżeniu. Bardzo ładnie wyglądają poszewki z haftem angielskim. Co prawda bardziej doceniają je dorośli, ale są tak urocze, że kiedy zobaczy się wersję mini do dziecięcego łóżeczka trudno się powstrzymać przed ich kupnem. Natomiast nie ulega wątpliwości, że taka ozdobna pościel jest najbardziej odpowiednia dla dziewczynek. Już od małego powinny czuć się dobrze w koronkach i haftach. Zresztą niemowlak, który leży w pościeli z falbankami wygląda jak mała księżniczka, którą zresztą jest dla swoich rodziców. Czasami robi się nad łóżeczkiem rodzaj baldachimu. Może on być w całości wykonany z koronki czy woalu. Jest to przede wszystkim element dekoracyjny, ale może chronić także przed drobnymi owadami, które czasem wlatują przez okno do domu.