Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/fwu.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dekoracyjne poduszki i poszewki

Dekoracyjne poduszki i poszewki na jaśki

Poduszki pełnią funkcje praktyczne oraz ozdobne. Można na nich leżeć, siedzieć, a nawet używać ich jako podstawkę. Natomiast bez względu na to do czego najczęściej są stosowane, zawsze chcemy żeby były jak najładniejsze.

Jeśli chodzi o poduszki, których używa się często w salonie, to są one najczęściej dopasowane kolorystycznie i pod względem wzorów do kanapy i foteli. Pełnią przede wszystkim rolę ozdobną. Takie poduszki wykonane są zwykle z satyny, na której mogą pojawić się pięknie hafty. Jednak jeżeli wystrój pokoju jest swobodniejszy poduszki mogą być pokryte futerkiem, sztruksem, skajem lub skórą i służyć za rodzaj siedzenia. Mogą mieć też różne kształty. Najczęściej są oczywiście kwadratowe, ale bywają też prostokątne, okrągłe czy owalne. Dość często kupuje się również ozdobne poduszki do pokoju dziecinnego. Mogą stanowić doskonałe dopełnienie kompletu koronkowej pościeli dziecięcej, ale bywają też kolorowe i zabawne, na przykład w kształcie zwierzątek. Jednak zdecydowanie najwięcej poduch i poduszek znajduje się w sypialniach. Oprócz tych do spania niektórzy lubią mieć na łóżku również poduszki ozdobne, do kompletu z narzutą którą przykrywa się w ciągu dnia łóżko.

Natomiast poduszki i jaśki do spania obleka się zawsze w poszewki. One również mogą być bardzo dekoracyjne. Wyjątkowo ładnie wyglądają bawełniane lub lniane poszewki z haftem angielskim albo richelieu. Oczywiście mogą być ozdobione również tradycyjnym haftem albo koronkowymi wstawkami. Poza tym używa się też poszewek z jedwabiu lub satyny, które mogą mieć przeróżne kolory – czerwony, fioletowy, srebrny, złoty, czarny itd. Wygląda to bardzo efektownie, zwłaszcza jeśli cały komplet pościeli jest ładny i nietypowy zarazem. Bardzo uroczo wyglądają poszewki na jaśki z falbankami. Na tego typu poduszkach najbardziej lubią spać nastolatki oraz panie o romantycznych duszach. Poza tym poszewka może mieć jakieś ładne wzory, które dęba nadawały jej dekoracyjnego charakteru. Często są to kwiaty, liście, serduszka albo gwiazdy.